Česká paralympijská výprava ukončila své působení v Londýně, odkud se v úterý 11. září vrací do Prahy. Ve městě na Temži se českým sportovcům dařilo. Kromě cenných zkušeností nebo vylepšených osobních výsledků vezou zpět i sadu jedenácti medailí – tedy o jednu více, než kolik zde získali olympionici.
České barvy byly nejvíce vidět při cyklistických závodech. Ještě v sobotu zde David Vondráček vybojoval bronzovou medaili, poslední pro celou výpravu. Povedlo se mu to při silničním závodu tricyklů. „Je to super, moje první paralympiáda a hned medaile, jsem úplně nadšený,“ neskrýval radost sám Vondráček.
Ten tak navázal na Jiřího Ježka (zlato), Terezu Diepoldovou (stříbro) a Jiřího Boušku (bronz), kteří na stejném závodišti získali své medaile při časovce už ve středu. Zlato cyklistické legendy Jiřího Ježka bylo nakonec jediné, které Češi získali, pro Ježka však bylo už druhou londýnskou medailí. Tu první získal ve stíhacím závodu na Velodromu a byla ze stříbra.
Dařilo se i na atletickém stadionu, kde „cinkla“ vůbec první medaile. Tu získal Radim Běleš v hodu kuželkou a byla ze stříbra. Ze stejného kovu byla i další medaile z Olympic stadium – vybojoval ji Rostislav Pohlmann v hodu diskem. Třetí cenný kov získala Eva Berná, první žena-medailistka v české výpravě. V hodu koulí skončila bronzová.
V bazénu držel český prapor Jan Povýšil. Ten sice skončil dvakrát těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě, ale jednou to na medaili vyšlo – v závodu na 50m volným stylem třídy S4. Naděje na dobré umístění si dělal i Arnošt Petráček na 50m znak, tomu ale nevyšlo finále a skončil až pátý.
Stříbrný kov vybojovali v boccie Radek Procházka s Leošem Lacinou a šlo o jediný týmový úspěch českých sportovců – ostatní medaile pocházejí z individuálních soutěží, třeba jako stříbro Davida Drahonínského. Tomu sice nevyšla obhajoba zlata z Pekingu, ale i tak byl se svým výkonem spokojen.