Začíná světový pohár v cyklistice handicapovaných, Češi budou bojovat o cenné body do paralympijské kvalifikace. Italské městečko Corridonia hostí světový pohár poprvé a pořadatelé si pro para cyklisty připravili velmi náročnou trať.

V Corridonii jsou již také všichni čeští jezdci v čele s hanbikery Katkou Antošovou (H3), Patrikem Jahodou (H1), Pavlem Děckým (H3) a Tomášem Mošničkou (H3). Všichni tři závodníci kategorií H (handbike) mají za sebou náročnou přípravu včetně jarních závodů na Evropských pohárech UCI nebo EHC či na Českém poháru handbike 2019 v Pardubicích a Počeradech.

Rovněž Ivo Koblasa (C2) má již za sebou účast na mistrovství světa na dráze v holandském Apeldoornu z března letošního roku. A minulý týden se zúčastnil evropského poháru v Italské Verole, kde zvítězil v časovce jednotlivců.

Do Itálie odjel rovněž veterán Michal Stark, který se rozhodl sundat kolo z hřebíku a popasovat se s pelotonem kategorie C2 na světovém poháru. V kategorii tricyklistů bude Českou republiku reprezentovat trojice závodníků kategorie T1 – Jiří Hindr, František Kubínek a Petr Berger, v T2 Zbyněk Charvát.

Závod světového poháru v italské Corridonii je započítáván do kvalifikace na letní paralympijské hry Tokio 2020 a všechny týmy budou bojovat o cenné body do žebříčku národů, ze kterého se v roce 2020 budou generovat kvóty pro všechny země.

Ve čtvrtek je program SP zahájen časovkou jednotlivců kategorií H, v pátek časovkou kategorií C. Sobota a neděle bude patřit silničnímu závodu všech kategorií.

Program SP Corridonia naleznete ZDE.

Zdroj: ČATHS