O víkendu 7. a 8. září se členové SK SKIVELO neslyšících Olomouc zúčastnili druhého dílu Evropského poháru MTB neslyšících v rakouském Bad Vöslau. K našim jižním sousedům vyrazili cyklisté Čapek, Kocourek, Vaszily, Pastrnek, Studýnka a také Renata Šuláková.

Závodní týmy z Rakouska, Polska, České republiky, Maďarska, Belgie a Itálie vstoupily za deštivé soboty do programu prvního dne – MTB Cross Country na 24 km po šesti okruzích. Nejlépe z našich reprezentantů dojel Jan Čapek, který se umístil na celkové stříbrné příčce za maďarským závodníkem Bencem Foldim. Na 3. a 4. místě skončili František Kocourek, respektive David Studýnka. Sedmé místo bral Pavel Pastrnek a devátá příčka zbyla na Lumíra Vaszilyho. Mezi ženami skončila Renata Šuláková na skvělém druhém místě za Rakušankou Riedl Sabine.

2. Renata Šuláková, 1:15:47

V neděli se závodilo v časovce do vrchu 9,6 km s celkovým převýšením 604 metrů. Počasí se oproti deštivé sobotě trochu umoudřilo. Na náročné kopcovité trati, která vedla převážně po šotolinové cestě, vystoupal nejrychleji maďarský závodní Bence Foldi, hned za ním dojel opět Čapek a čtvrtý skončil Studýnka.