Letošní 21. ročník tradičního turnaje byl zároveň tím největším ve své historii. Celkově se do třídenního turnaje zapojilo 126 hráčů, včetně sportovců a týmů světové špičky z Velká Británie či Francie. V první výkonnostní lize zvítězil britský celek West Coast WRC-Crash.

Ragby vozíčkářů je od roku 2000 zařazeno mezi disciplíny na paralympijských hrách. Co se týče klubové úrovně tohoto sportu, pražská Ragbymanie patří mezi jeden z největších turnajů na světě. Tradičního šampionátu se letos zúčastnilo šestnáct týmů z deseti zemí. Všechny celky, mezi kterými nechyběli ani domácí Prague Robots, byly rozděleny do čtyř skupin ve dvou výkonnostních ligách. Ta elitní – League One – byla odehrána v multifunkční hale Jedenáctka na adrese Mírového hnutí 3 v Praze 11 ve dnech od 14. do 16. listopadu. Zápasy „dvojky“ proběhly v hale TJ Bohemians v Praze 10.

První liga nabídla hned několik vyrovnaných duelů, přičemž ten nejdramatičtější byl k vidění až úplně na konci. Finálový duel mezi West Coast WRC-Crash (VB) a francouzskými Blue Link Team skončil rozdílem pouhého jednoho bodu 45:44 ve prospěch britského týmu. Třetí místo obsadili další Angličané – Leicester Tigers WRC, kteří vyhráli nad namixovaným celkem Red Lions. Druhou ligu ovládli rovněž Britové s družstvem London. Ten si poradil s polskými Four Kings Warsaw 53:39. Naši severní sousedé obsadili i třetí místo druhé divizi díky hráčům týmu Avalon Extreme.

Jediný český zástupce v soutěži – Prague Robots – bojoval v první lize, ale v turnaji si připsali pouze jednu výhru nad Švýcarskem. V bojích o celkové umístění naši hráči nezvládli střet o sedmé místo s nizozemským Tweedertien, se kterým prohráli těsně 49:51. I přes konečně osmé místo pro české národní barvy byl ředitel turnaje a trenér české reprezentace David Lukeš v hodnocení pozitivní: „Celkově tým odvedl skvělý výkon. Bylo vidět, že se kluci cítili v docela dobré kondici, ale ta konkurence je skutečně vysoká.“