Prestižní turnaj čtyř zemí Canadian Tire Para Hockey Cup má za sebou zápasy v základní skupině. Výběr České republiky se doposud nedokázal bodově prosadit a herně za svými soupeři zaostává. Tým Jiřího Břízy pokračuje především ve sbírání cenných zkušeností.

V úvodním duelu v neděli 1. prosince se naši reprezentanti střetli s domácí Kanadou. Naši bojovníci hráli s favoritem dlouho vyrovnanou partii – soupeř překonal Michala Vápenku až v přesilovce v sedmé minutě druhé třetiny. Zbylých pět branek v hale Paradise Double Ice Complex padlo v závěrečném dějství zápasu a byla z toho nakonec porážka 0:6.

O den později, ve druhém utkání na Canadian Tire Para Hockey Cup, čelil výběr trenéra Břízy posledním mistrům světa ze Spojených států amerických. Výsledek byl bohužel ještě o něco horší než s Kanadou. Především kvůli šestigólové kanonádě střelců USA ve druhé třetině se naši pro bodový úspěch natahovali marně. Výhru 0:8 ve prospěch Američanů režíroval kanonýr Jack Wallace.

Třetí zápas ve skupinové fázi byl na programu dnes ve středu 4. prosince a Češi v něm vyzvali reprezentační celek Ruska. Tomu se o den dříve podařilo zaskočit domácí Kanadu, když po vyrovnaném duelu zvítězilo 3:2 po samostatných nájezdech. Ani v dnešním utkání Češi nedokázali vstřelit branku a naproti tomu od svého soupeře dostali hned deset gólů. V základní skupině tak na naše reprezentanty zbylo poslední čtvrté místo.

Semifinálové zápasy budou odehrány ve čtvrtek 5. prosince, v sobotu poté se rozhodne o konečném umístění všech zúčastněných týmů.