Bronzová Martina Šimonová na MS v Dubaji

14. 11. 2019

Česká reprezentační výprava se na atletickém světovém šampionátu v Dubaji dočkala zisku dalšího cenného kovu. Martina Šimonová obsadila ve vrhu koulí v kategorii F64 krásné třetí místo. I další Češi se probojovali ve svých disciplínách do finále.

(Pokračování textu…)

Ke spekulaci Českého rozhlasu: Českému paralympijskému výboru suspendace nehrozí

13. 11. 2019

PRAHA, 13. listopadu 2019 – Spekulativní tvrzení redaktora Českého rozhlasu Tomáše Petra o tom, že Českému paralympijskému výboru hrozí opět suspendace, včera zaznělo ve vysílání veřejnoprávního Českého rozhlasu a objevilo se také na stránkách serveru iRozhlas, který Český rozhlas provozuje. ČPV se proti této spekulaci důrazně ohrazuje a v souladu s platnou legislativou podnikne příslušné právní kroky včetně stížnosti Etické komisi Českého rozhlasu. Informovala o tom dnes výkonná předsedkyně ČPV Alena Erlebachová.

(Pokračování textu…)

Dvacátý první ročník Rugbymanie je zde!

13. 11. 2019

Jeden z největších ragbyových klubových turnajů na světě, jehož záštitu letos převzal primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib, se uskuteční již tento týden. Zahajovacím zápasem bude souboj mezi Prague Robots a Leicester Tigers.

(Pokračování textu…)

ČPHL: Studénka na svém ledě porazila Zlín

11. 11. 2019

Víkendové páté a šesté kolo České para hokejové ligy nabídlo hned několik atraktivních duelů. V tom nejsledovanějším se hráčům Studénky podařilo zaskočit úřadující mistry z týmu SHK LAPP Zlín. Bodovali i Kohouti z Olomouce.

(Pokračování textu…)

Aleš Kisý mistrem světa ve vrhu koulí!

11. 11. 2019

Na životní úspěch dosáhl český reprezentant na právě probíhajícím mistrovství světa v atletice. Aleš Kisý v Dubaji zazářil ve vrhu koulí v kategorii F53 a po zamotaném průběhu celého závodu oslavil zisk zlaté medaile.

(Pokračování textu…)

Ivan Karabec má velkou šanci představit se už na své sedmé paralympiádě!

01. 11. 2019

Český paralympionik Ivan Karabec potvrdil, že patří k nejlepším handicapovaným stolním tenistům světa. Český reprezentant si svojí účastí na turnaji 2019 Para TT China Open s nejvyšším faktorem 40 ve městě Hangzou, téměř jistě zajistil startovní místo na paralympiádě v Tokiu. Jednalo by se tak již o jeho sedmé paralympijské hry! Stolní tenista havířovského Baníku na turnaji vybojoval i skvělé druhé místo ve dvouhře. (Pokračování textu…)

MS v para atletice začíná za týden. V Dubaji půjde o hodně.

30. 10. 2019

Čeští handicapovaní atleti budou na mistrovství světa v Dubaji bojovat o cenné kovy a také o místa na paralympiádu. (Pokračování textu…)

V Budějovicích se hrálo o titul mistra republiky v badmintonu neslyšících

29. 10. 2019

Mistrovství České republiky v badmintonu neslyšících se konalo poprvé na Výstavišti v Českých Budějovicích. O organizaci tohoto turnaje se postaral Budějovický klub neslyšících České Budějovice. (Pokračování textu…)

Čeští sportovní střelci přivezli z MS zlato a letenku do Tokia

23. 10. 2019

Cesta za úspěchem započala 8.10.2019, kdy se tým střelců Jakub Kosek a Tomáš Pešek sešli na Ruzyňském letišti v Praze. Celkem tříčlenná výprava pod vedením Oldřicha Janči se vydala bojovat o dobré umístění na druhý konec planety – na mistrovství světa ve střelbě v Austrálii, které se konalo v Sydney. (Pokračování textu…)

Druhý hrací víkend ČPHL přinesl góly i bitku!

21. 10. 2019

Česká para hokejová liga pokračovala druhým hracím víkendem a fanoušci para hokeje si opět přišli na své. Byli svědky zaváhání obhájce titulu, ale také třináctigólové přestřelky a došlo dokonce i na poctivou bitku. (Pokračování textu…)

Global Games: Domů se stříbrem a bronzem

19. 10. 2019

Výprava našich intelektově znevýhodněných sportovců si na cestu z Brisbane do Čech přibalí jen dva cenné kovy – oba zásluhou stolní tenistky Dity Anderové. I přes maximální úsilí se na medailové zářezy z předchozích her v ostatních odvětvích navázat nepodařilo.

(Pokračování textu…)

Allianz
Česká pošta
ČEPS
Nadace ČEZ
Slider