Arnošt Petráček je sportovcem roku

21. 02. 2017

V úterý 21. února vyhlásil Český paralympijský výbor v TOP HOTELU Praha výsledky tradiční ankety Nejlepší handicapovaný sportovec České republiky a Prahy. Celkovým vítězem za rok 2016 se stal zlatý medailista z Letních paralympijských her v Rio de Janeiru – plavec Arnošt Petráček, druhou příčku obsadil lukostřelec David Drahonínský a třetí plavkyně Běla Třebínová. (Pokračování textu…)

Prezident dostal od paralympioniků šíp

16. 11. 2016

Česká paralympijská výprava, která se účastnila letošních her v Riu de Janeiru, se dnes odpoledne setkala s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Hlava státu přijala handicapované sportovce na Pražském hradě. „Pan prezident je prvním prezidentem, kdo přijal celou paralympijskou výpravu včetně realizačního týmu,“ podotkla výkonná předsedkyně ČPV Alena Erlebachová.

(Pokračování textu…)

Premiér přijal paralympijskou výpravu

27. 10. 2016

Česká paralympijská výprava se dočkala přivítání ve Strakově akademii u předsedy vlády Bohuslava Sobotky. Podobně jako při setkání s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou i tentokrát bylo jedním z témat financování sportu handicapovaných. (Pokračování textu…)

Ministryně ocenila české paralympioniky

30. 09. 2016

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová ve čtvrtek 29. září přivítala v bezbariérovém prostředí Národní technické knihovny v Praze českou paralympijskou výpravu, která se minulý týden vrátila z brazilského Ria. Na setkání předala našim sportovcům čestné uznání a slíbila větší podporu sportu handicapovaných. (Pokračování textu…)

Sedm medailí z paralympiády v Riu je úspěch

22. 09. 2016

V úterý odpoledne dosedl na vojenském letišti v Kbelích armádní speciál z Ria de Janeiro, který dopravil zpět do vlasti úspěšnou českou paralympijskou výpravu. Sedmatřicet sportovců bojovalo v brazilském velkoměstě o cenné kovy – a sedm jich domů skutečně přivezlo. Vedení Českého paralympijského výboru považuje výsledek za uspokojivý. (Pokračování textu…)

Češi se s Riem loučí bronzovou medailí

18. 09. 2016

Sobota 17. září byla pro české paralympioniky posledním závodním dnem na letošních hrách v Rio de Janeiru. Cyklisté absolvovali silniční závod a k posledním kláním nastoupili také naši plavci. Nejvíce ovšem nečekaně zazářila lukostřelecká dvojice David Drahonínský se Šárkou Musilovou, kteří v týmové soutěži vybojovali sedmou českou medaili – bronzovou. (Pokračování textu…)

Medailová smršť na paralympiádě

17. 09. 2016

Předposlední den sportovního programu na paralympijských hrách v Rio de Janeiru byla česká výprava nebývale úspěšná. Ve svých nejsilnějších disciplínách se medailově blýskli plavci Arnošt Petráček s Bělou Třebínovou a stříbro v soutěži jednotlivců vystřílel lukostřelec David Drahonínský, který si domů odveze dokonce víc než medaili. (Pokračování textu…)

Třebínová opět plavala finále, byla pátá

16. 09. 2016

Ve čtvrtek 15. září pokračoval program paralympijských her v Rio de Janeiru za účasti českých sportovců. Na atletickém stadionu nastoupili ke své premiéře na letošních hrách Dušan Grézl s Petrem Vrátilem, kteří se představili v hodu oštěpem, a pokračovalo se také v bazénu, kde do finále postoupili Běla Třebínová i Miroslav Smrčka. (Pokračování textu…)

Cyklisté se v Riu vydali na silnici

14. 09. 2016

Ve středu na paralympijských hrách v Riu začala silniční část cyklistického programu, do kterého se zapojili i naši tricyklisté a jediná reprezentantka na handbiku Kateřina Antošová. Z atletů se představil Aleš Kisý a pokračovala také soutěž v boccie. Štafetu stolního tenisu přebrala dvojice Ivan Karabec s Danielem Horutem, která do turnaje týmů vstoupila úspěšně. (Pokračování textu…)

Eva Berná prodloužila bronzovou sérii

14. 09. 2016

Zdá se, že doba bronzová, kterou v Riu započali již naši olympionici, v Brazílii pokračuje i během paralympiády. Po bronzové medaili plavkyně Běly Třebínové přidal v úterý druhou stolní tenista Jiří Suchánek a ve stejný den vybojovala paralympijský bronz také atletka Eva Berná ve vrhu koulí v kategorii F37. (Pokračování textu…)

Suchánek vybojoval bronzovou medaili

14. 09. 2016

V pondělí 13. září čekala stolního tenistu Jiřího Suchánka bitva o bronzovou medaili v kategorii TM2, v níž nastoupil proti Francouzi Molliensovi. V napínavém zápase Suchánek úvodní dva sety s přehledem vyhrál. Třetí set se podařilo Francouzovi otočit a vyhrál jej 11:7. Ve čtvrtém setu se pak Suchánek vrátil ke své hře a medailový sen proměnil ve skutečnost. (Pokračování textu…)

Allianz
Česká pošta
ČEPS
Nadace ČEZ
Slider