Česká federace Spastic Handicap uspořádala ve dnech 10. a 11. srpna domácí šampionát v boccie. Ve Sportovním centru v Nymburce se představili i pozdější účastníci nadcházejícího mistrovství Evropy ve španělské Seville Kateřina Cuřínová a Adam Peška.

Více než čtyři desítky sportovců ve čtyřech kategoriích (BC 1, BC 2, BC 3 a BC 4) soutěžilo v první polovině srpna o titul nejlepších tuzemských hráčů v boccie. Už dva týdny před jedním z vrcholů letošní sezony – mistrovstvím Evropy ve Španělsku – prokázali skvělou formu favorité Kateřina Cuřínová či Adam Peška, kteří ve svých kategoriích nezaváhali a získali po zásluze zlaté medaile.

Cuřínová v „jedničce“ nejprve získala plný počet bodů v základní skupině a přemožitele nenašla ani ve vyřazovacích bojích. Postupně porazila Jana Machutu (10:0), Barboru Skopalovou (4:1) a ve finále si poradila i s Romanem Sajdakem (5:1). Podobně se dařilo i Peškovi v kategorii BC 3, který nakonec v souboji o první příčku zdolal Václava Herzingera poměrem 6:2. V ostatních kategoriích zvítězili Martin Bílek (BC 2) a Radek Procházka (BC 4).