Sezóna sice skončila české para hokejové reprezentaci mnohem dříve. O to rychleji ale opět začala. Místo podzimního startu plných tréninků na ledě, vyjeli hráči na sledgích makat na nymburský zimní stadion už začátkem června.

„Po dvou měsících jsme se slezli a všichni byli zrezlí a ztuhlí,“ vtipně komentoval brzký start sezóny po dlouhé pauze asistent reprezentačního trenéra para hokejistů Jan Szturc. Hráči si po suchých online trénincích, které probíhaly pravidelně během koronavirové krize, potřebovali na led opět zvyknout.

„I ti kluci, kteří fakt na sobě poslední měsíce makali doma, tak uznali, že ten start byl náročný. Museli jsme si holt led zase osahat, ale třeba i zkotrolovat veškeré naše vybavení a seřídit výstroj,“ dodal Jan Szturc. Míček, který hráči používali v domácí přípravě, ale para hokejisté s radostí zahodili a konečně si zahráli opět s pukem.

Nové dresy, nováčci, nový rytmus tréninků

Do pravidelné přípravy se zapojili nejen reprezentační hráči, ale také nováčci týmu. A měli se na co těšit. Kromě návratu na ledovou plochu, oblékli také zbrusu nové tréninkové dresy. A para hokejovou reprezentaci čekají i další novinky. „Chceme změnit zažitý rytmus tréninků, na který byli doposud hráči zvyklí. Je to dáno i tím, že budeme mít delší sezónu a nechceme, aby hráči spadli do stereotypu. Naopak, zavedeme několik nových tréninkových složek a hráčům tak přípravu zpestříme,“ nastínil chystané změny v přípravě para hokejové reprezentace asistent trenéra Szturc.

Přes léto bude proto reprezentační kemp v Nymburku probíhat méně tradičně. Jeden trénink na ledě denně doplní třeba nová cvičná střelnice, bazén, ale i upravená crossfitová funkční posilovna či aktivity, které byste v běžné přípravě para hokejistů hledali jen těžko. „Cílem je, abychom víc náš tým utužili. Chystáme proto teambuilgingové aktivity, které nebudou tak úplně probíhat na ledě. Hráči si vyzkoušějí třeba turnaj v minigolfu nebo chceme, ať si zahrají baseball. Budou mít tak mnohem komplexnější přípravu než kdy dříve,“ dodal k novinkám Jan Szturc.

Další novinky zatím realizační tým české para hokejové reprezentace tají. Je ale možné, že para hokejisty uvidíme během letní přípravy i na dalších naprosto netypicky nehokejových místech. Sledujte sociální sítě Českého para hokeje @parahockey.cz a určitě se o dalších chystaných novinách brzy dozvíte!

Text: Zuzana Glacová
Foto: parahockey.cz