O víkendu 1. a 2. srpna na Lazecké střelnici v Olomouci konalo Mistrovství České republiky 2020 tělesně postižených sportovců, kterého se zúčastnilo ve všech disciplínách 22 střelců. Zároveň proběhlo i první kolo Českého poháru TP v disciplíně P5 a druhé kolo v disciplíně P1 a P3.

V sobotu si českého šampiona v disciplíně P3/sportovní pistole 30+30 ran na 25 metrů vystřílel František Konečný s nástřelem 537 bodů. Druhé místo získal aktuální vítěz ankety Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2019 Tomáš Pešek s 535 body. Třetí místo obsadil Roman Gronský s 526 body.

Nedělní ráno odstartovalo mistrovství disciplínou P5/standardní vzduchová pistole 40 ran na 10 metrů. V této disciplíně Titul získal Jakub Kosek s 351 body, druhý skončil Tomáš Pešek s 347 body a třetí František Konečný s 321 body. Před polednem se pokračovalo disciplínou P1/vzduchová pistole 60 ran na 10 metrů, v které s přehledem zvítězil Pešek s 550 body před druhým Koskem s 524 body a třetím Gronským, který nastřílel 521 bodů.