V úterý 21. června bylo na stadionu v Mladé Boleslavi slavnostně zahájeno Mistrovství světa atletů s Downovým syndromem. A hned první den jsme mohli vidět kromě řady pěkných výkonů také tři světové rekordy.

V běhu na 800 m zvítězila Magdalena Dąbrowska (Polsko) v novém světovém rekordu 3:37.65 min. V závodě mužů na 100 m vyhrál Emirhan Akcakoca (Turecko) časem 14.35 s také ve světovém rekordu. A třetí světový rekord připojila štafeta na 4 x 100 mužů ve složení L. Mancioli, F. Giannini, T. Capitani a A. Piacentini (Itálie) s časem 59:58.

Závodů se účastnili i atleti České republiky. Dobře si vedl David Vodstrčil v běhu na 100 m (16.16 s) i ve skoku dalekém (317 cm). V běhu na 100 m obsadila Michala Petříková třetí místo (17.62 s). Naše štafeta na 4 x 100 m ve složení V. Nášelová, K. Loosová, P. Maláková a M. Petříková vybojovala pěkné druhé místo (81.41 s). Ve skoku dalekém skončila Michala Petříková na druhém místě (272 cm). Ve vrhu koulí obsadila Veronika Nášelová druhé místo (5.65 m). V hodu oštěpem byla Petra Maláková třetí (13.27 m). V trojboji žen skončila Michala Petříková na celkovém třetím místě.

Závody probíhaly za pěkného slunečného počasí, a především v úžasné atmosféře nadšení, radosti a vzájemného kamarádství, kdy se ze svých výkonů stejně radovali vítězové i ti, kteří skončili na posledním místě.

Zdroj: Pavel Šubrt