V sobotu 24. září 2022 se v Praze-Březiněvsi uskuteční již devátý ročník tradičního turnaje O pohár středoevropských měst ve fotbale pro nevidomé. Letošní ročník je bohužel z ekonomických důvodů, především kvůli drahým letenkám a nákladné dopravě zahraničních týmů, jednodenní a pouze se čtyřmi účastníky. Za to budou k vidění hráči, kteří se účastnili červnového mistrovství Evropy ve fotbale v italské Pescaře.

Pořadatelem tohoto fotbalového turnaje je sportovní klub BSC Praha ve spolupráci s Českým svazem zrakově postižených sportovců. Kromě domácího klubu BSC Praha se zúčastní týmy Sanremo Liguria Calcio z Itálie, Slask Wroclaw z Polska a Lass Budapest z Maďarska. Tým BSC Praha stejně jako českou fotbalovou reprezentaci na evropském šampionátu povedou na tomto turnaji trenéři z Německa.

 

Kromě kompletní české reprezentace, neboť ji tvořili právě hráči z pražského BSC, budou k vidění reprezentanti Polska a Itálie v barvách klubu z Wroclawi a Sanrema. Zápasy se budou hrát na 2 krát 20 minut bez zastavování času na branky podle IBSA pravidel v rozměru 2,14 krát 3,66 metrů.

Rozpis zápasů:

Sobota 24. září 2022

09:15 – Zahajovací ceremoniál

09:45 – BSC Praha – Slask Wroclaw

11:00 – Sanremo Liguria Calcio – LASS Budapest

13:30 – BSC Praha – Sanremo Liguria Calcio

15:15 – LASS Budapest – Slask Wroclaw

17:00 – LASS Budapest – BSC Praha

18:15 – Slask Wroclaw – Sanremo Liguria Calcio

19:30 – Vyhlášení výsledků

Budeme rádi, když se přijdete podívat na kvalitní klubový fotbal pro nevidomé a případně i fandit domácímu klubu.

Zdroj a foto: Český svaz zrakově postižených sportovců