Sportovní hala Západočeské univerzity v Plzni hostila v sobotu 14. ledna 1. závod v halové paralukostřelbě v roce 2023. Na startovní listině nechyběla známá jména českého parasportu v čele s dvojnásobným paralympijským šampionem Davidem Drahonínským.

Závodů v Plzni se zúčastnilo celkem 21 paralukostřelců z pěti oddílů – MKM Odolena Voda, SK Nové Město nad Metují, Sportovní club Jedličkova ústavu Praha, TJ Halma Plzeň a TJZP Nola Teplice.

Ve dvou nejprestižnějších kategoriích – pro střelce z kladkového a reflexního luku – se podařilo zvítězit hlavním favoritům. Držitel šesti medailí z paralympijských her David Drahonínský (Sportovní club Jedličkova ústavu Praha) ovládl obsazenější kladkovou kategorii open, když ve finálovém duelu porazil Leoše Bartoše (TJZP Nola Teplice). Třetí skončil domácí Karel Davídek z TJ Halma Plzeň.

V kategorii reflexního luku se na prvním místě umístil rovněž zkušený paralympijský reprezentant, a to Václav Košťál (TJZP Nola Teplice), který za sebou nechal stříbrného Martina Chaloupského (SK Nové Město nad Metují) a Olivera Moučku (Sportovní club Jedličkova ústavu Praha) na třetí příčce.