Druhý díl Světového poháru v para biatlonu uzavřely sprinty. Na start už se nepostavila Simona Bubeníčková, která šetřila síly před běžeckými závody. České barvy tak zastupovali pouze Miroslav Motejzík a Carina Edlingerová, která nakonec z německého Notschrei odjíždí jako druhá žena celkového hodnocení.

Miroslav Motejzík dnes dal svou první nulu ve Světovém poháru. Celkově střílel za dva a skončil 17., poslední z klasifikovaných biatlonistů. Pro padesátiletého multi-sportovce, který závodí s protézou levé nohy, ovšem nejsou výsledky tím nejdůležitějším.

Vysoké ambice má naopak paralympijská vítězka v běhu na lyžích Carina Edlingerová. V Notschrei se prala s bolestí zad, ale i tak absolvovala všechny tři závody a pokaždé obsadila páté místo. Dnes minula ve sprintu jeden terč.

Upřímně řečeno, výsledky pro mě byly trochu deprimující. Celou dobu jsem měla zdravotní problémy, ale i tak se mi podařilo zajet pár rychlých kol. To beru jako pozitivum. Střelba také nebyla ideální, ale je dobré vědět, že mám na víc. To je tedy plán pro Polsko,“ přiznala rakouská rodačka nyní závodící za Českou republiku.

Je to velká změna, ale jsem na to hrdá. Připadá mi to, jako bych měla novou identitu, dokonce i s novým jménem, ale je to skvělý pocit! Co se týče závodění, zatím jsem měla několik vydařených momentů, ale stále je na čem pracovat. Pořád mám v sobě ale velký potenciál, takže se těším na to, co přijde dál. Momentálně jsem na druhém místě v celkovém hodnocení Světového poháru.“

V polských Jakuszycích za dva týdny Světový pohár v para biatlonu vyvrcholí a česká reprezentantka tam bude hájit druhou příčku v celkovém hodnocení. Na vedoucí Němku Johannu Recktenwaldovou ztrácí 75 bodů.

Vlastně mě překvapuje, že jsem stále číslo dvě, ale pokusím se tu pozici uhájit a třeba se i dotáhnout na lídryni. Zároveň jsem poprvé jela se svým trasérem a poprvé jsem kolem sebe měla kompletní tým. To je pro mě nová zkušenost a je skvělé být teď součástí týmu,“ dodává Carina Edlingerová.

Text: Karel Halberštádt, Český biatlon
Foto: Matyas Paster