Třetí kolo České ligy basketbalu na vozíku přineslo v neděli 17. května jednoznačnou nadvládu hostitelského týmu. Tigers České Budějovice před domácím publikem suverénně deklasovali oba své vyzyvatele z Pardubic i Brna a potvrdili tak roli ligového favorita.
Úvodní duel turnajového dne nabídl střetnutí domácích s WBS Pardubice. Jihočeši od první minuty potvrzovali roli favorita a nakonec si dokráčeli pro pohodlnou výhru 78:49. K triumfu je táhl nezastavitelný Pohlmann, jemuž s 30 body a 9 doskoky jen těsně unikl double-double. Skvěle mu sekundoval Šimonek (12 bodů, 7 doskoků, 10 asistencí) a Jelínek se 17 body. Za Pardubice naopak vzdoroval především Hejna s úctyhodnými 27 body a 11 doskoky.
Pardubičtí si chuť nespravili ani ve svém druhém vystoupení, kdy podlehli SK HOBIT Brno vysoko 56:87. Jihomoravané se opírali o famózní výkon Kocůrka, který opanoval palubovku s 30 body, 17 doskoky a 7 asistencemi. Střelecky se dařilo také dvaadvacetibodovému Reichlovi. Na straně Východočechů byl nejvíce vidět Nevěčný, jenž zapsal 23 bodů a 6 asistencí.
Závěrečný zápas celého kola obstaral souboj Brna a domácích Tygrů. České Budějovice si přenesly výbornou formu i do druhého utkání a SK HOBIT přehrály rozdílem třídy 68:41. Tentokrát střelecky explodoval Šimonek (25 bodů, 9 doskoků), zatímco Pohlmann přidal další komplexní výkon v podobě 21 bodů, 10 doskoků a 5 asistencí. Za brněnský celek se snažil kontrovat Reichl, autor 24 bodů a 11 doskoků, na komplexně a dobře hrající domácí to ale nestačilo.
Výsledky 3. kola:
Tigers České Budějovice 78:49 WBS Pardubice
WBS Pardubice 56:87 SK HOBIT Brno
SK HOBIT Brno 41:68 Tigers České Budějovice
Zdroj a foto: wbasket.cz
































