Patnáctka českých para atletů reprezentovala na dvanáctém dubajském Grand Prix. Fazza International Championships proběhl ve dnech od 10. do 13. února ve Spojených arabských emirátech a české národní barvy se na Blízkém východě rozhodně neztratily. Tereza Jakschová vybojovala zlatou medaili ve sprintu na 100 metrů a Jaroslav Petrouš skončil druhý v hodu diskem. Celkem získala česká výprava sedm cenných kovů.

Na tradiční atletický mítink otevírající letošní sezónu vyslala Česká republika hned patnáct svých zástupců. Z žen vyrazily reprezentovat Tereza Jakschová (běžecké disciplíny), Eva Kacanu (vrh koulí, hod diskem, hod oštěpem), Anna Luxová (sprint na 100 metrů, koule), Anna Muziková (kuželka), Miroslava Obrová (koule, oštěp, disk), Martina Šimonová (disk) a Veronika Učňová (oštěp, disk).

V mužské části výpravy nechyběli Jaroslav Brož (koule), Michal Enge (disk, kuželka), Stanislav Náčin (koule oštěp), Jaroslav Petrouš (koule, disk), Dušan Ščambura (koule, disk), František Serbus (kuželka), Martin Slabý (disk, koule) a Jaroslav Teichmann (koule, oštěp).

Největšího úspěchu na čtyřdenním šampionátu dosáhla z českého pohledu sprinterka Tereza Jakschová, která ve své kategorii ovládla běh na 100 metrů. S časem 12,95 vteřin za sebou nechala všechny soupeřky a mohla se tak radovat ze zaslouženého zlata. Druhý nejlepší český výkon v Dubaji předvedl Jaroslav Petrouš, když v hodu diskem poslal své náčiní až na hranici 44,11 metrů. To mu stačilo na skvělý úspěch v podobě stříbrné medaile.

Výborných výkonů dosáhli i další naši para atleti. Bronzovými výkony se ve svých kategoriích prezentovaly Martina Šimonová v hodu diskem a Anna Muziková v hodu kuželkou. Dvě třetí místa přidala i Miroslava Obrová (v kouli a v disku). Třetí v kouli skončila i Anna Luxová, která v Dubaji startovala také v běhu na 100 metrů. Daleko od medaile nezůstali ani František Serbus s Michalem Engem, kteří brali postupně čtvrté a páté umístění v hodu kuželkou.

V celkovém hodnocení 52 národů se z nejvíce cenných kovů radovala výprava thajských para atletů. Ti získali celkem 39 medailí z toho 14 zlatých. K vidění byly i čtyři nové světové rekordy – například devatenáctiletá italská sprinterka Sabatini triumfovala na stovce (kategorie T63) s časem pod patnáct vteřin.