PARA(RE)START je projekt na aktivaci lidí po úrazu pomocí sportu. Sport je zde jako prostředek k rychlejší resocializace a návratu do běžného života po krizi, která nastala po nehodě / nemoci. Pro Český paralympijský výbor tento projekt slouží také jako nábor budoucích sportovců.

Podporujeme parasportovce na jejich cestě k úspěchům. Pokud jste aktivní a baví vás sport, tak i vy můžete zazářit na paralympijský hrách. Základem je zjistit, který sport vás baví a zda pro něj splňujete základní předpoklady. Možností sportovat je celá řada, protože parasport se dá v současné době dělat už i v některých klubech pro nehandicapované sportovce.

DSC_3058
DSC_3081
DSC_3166
DSC_3204
DSC_2905
DSC_2937
DSC_3041
DSC_3053
DSC_2806
DSC_2765
previous arrow
next arrow

Nyní stačí jen odhodlání odstartovat dráhu parasportovce. Neváhejte nás kontaktovat na emailu: office@paralympic.cz nebo na telefonu 724 224 513.

Pro lepší představu k výběru sportů se můžete podívat na přehled sportů, které jsou na programu paralympijských her, nebo i těch, který na něm zatím nejsou.

Jednou z podmínek v parasportu je zařazení do sportovní třídy dle vaší sportovní klasifikace. Více o sportovních klasifikacích se dočtete na odkazech níže.

Který parasport je vhodný pro vás? V tabulce najdete přehled sportů rozdělených podle handicapu nebo zdravotních komplikací.