SE SAZKOU DO PAŘÍŽE

Chceš vidět ty nejlepší české a světové paralympioniky v akci a zažít jedinečnou atmosféru paralympijských her v Paříži? Jasně, že chceš! Přihlas se do soutěže „Se Sazkou do Paříže“ a buď součástí vrcholu paralympijské sezony a fandi českému týmu v boji o medaile. Paříž 2024 čeká i na tebe!

Do soutěže se můžeš přihlásit do 30.06.2024.

Co proto musíš udělat?  Stačí splnit tři jednoduché podmínky:

  1. Zúčastni se projektu Para(re)start v libovolném rehabilitačním centru v Česku.
  2. Na e-mail pararestart@paralympic.cz nám pošli svůj motivační dopis, kde nám popíšeš svůj životní příběh, rozsah postižení podle zdravotní zprávy a sport, ve kterém by ses rád zapojil. Zajímá nás také důvod, proč bys měl vyhrát právě ty. Nezapomeň, prosím, připojit své jméno, příjmení, věk a kontakt, na kterém tě zastihneme.
  3. Společně ti pak vymyslíme individuální sportovní cíl, který budeš muset do 15. července 2024 splnit.

O šťastlivci, který vyhraje plně hrazený zájezd na paralympiádu v Paříži, pak rozhodne komise složená ze členů Českého paralympijského výboru, zástupců společnosti Sazka a paralympioniků.

Termín vyhlášení výherce je 22.07.2024. Pokud vybereme právě tebe, spojíme se a domluvíme další kroky.

Pokud vyhraješ, ten zbytek už můžeš nechat na nás. Tebe i tvůj doprovod dopravíme na místo, zajistíme ubytování včetně stravy a uhradíme lístky na závody a zápasy ve dvou atraktivních paralympijských disciplínách.

Na co se můžeš těšit?

V termínu 28.-30.08.2024 zažiješ Paříž jinak. Výherní balíček obsahuje pro tebe a tvůj doprovod:

  • 2x vstupenka na paralympijské sportoviště:

29.08.2024 – finále para plavání v Paris La Défense Arena

30.08.2024 – tenis vozíčkářů v legendárním stadionu Roland-Garros (Philippe-Chatrier)

  • 2x leteckou dopravu tam i zpět
  • 2 noci ubytování v hotelu

PARA(RE)START je projekt na aktivaci lidí po úrazu pomocí sportu. Sport je zde jako prostředek k rychlejší resocializaci a návratu do běžného života po krizi, která nastala po nehodě / nemoci. Pro Český paralympijský výbor tento projekt slouží také jako nábor budoucích sportovců.

Podporujeme parasportovce na jejich cestě k úspěchům. Pokud jste aktivní a baví vás sport, tak i vy můžete zazářit na paralympijský hrách. Základem je zjistit, který sport vás baví a zda pro něj splňujete základní předpoklady. Možností sportovat je celá řada, protože parasport se dá v současné době dělat už i v některých klubech pro nehandicapované sportovce.

DSC_3058
DSC_3081
DSC_3166
DSC_3204
DSC_2905
DSC_2937
DSC_3041
DSC_3053
DSC_2806
DSC_2765
previous arrow
next arrow

Nyní stačí jen odhodlání odstartovat dráhu parasportovce. Neváhejte nás kontaktovat na                  emailu: pararestart@paralympic.cz

Pro lepší představu k výběru sportů se můžete podívat na přehled sportů, které jsou na programu paralympijských her, nebo i těch, který na něm zatím nejsou.

Jednou z podmínek v parasportu je zařazení do sportovní třídy dle vaší sportovní klasifikace. Více o sportovních klasifikacích se dočtete na odkazech níže.

Který parasport je vhodný pro vás? V tabulce najdete přehled sportů rozdělených podle handicapu nebo zdravotních komplikací.