24. března, Antalya, Turecko – Na mistrovství světa sportovců s Downovým syndromem (Trisome Games) v turecké Antalyi získala v atletickém trojboji zlato Michala Petříková z PSK Olymp Praha.

Teprve osmnáctiletá závodnice České federace sportovců s Downovým syndromem (ČeFeS Down z.s.) se o 1. místo dělí s třicetiletou Italkou Nicole Orlando, se kterou měly po skoku do dálky, běhu na 100 metrů a vrhu koulí stejný počet bodů – 2070. Víceboje se účastnilo jedenáct nejlepších sportovkyň z devíti zemí.

Petříková zároveň vybojovala bronzovou medaili ve skoku do dálky a ve finálovém běhu na 100 metrů doběhla čtvrtá. Další úspěch české atletiky představuje Veronika Nášelová z Atletiky Holešov, která byla devátá v hodu oštěpem a s 1576 body skončila v trojboji na šestém místě.

Zdroj a foto: Jan Čáp, TZ_ČeFeS Down z.s.