Uplynulý víkend se stal pro českou reprezentaci na Global Games v italském Janově vyloženě medailovým, když naši sportovci vybojovali dvě zlaté a dvě stříbrné medaile.

V sobotu zacinkala stříbrná medaile pro Dalibora Havelku, který startoval v cyklistické časovce na 10km. Dalibor dojel v čase 15:36 min., nezdolal pouze Američana Lea.

Dalibor v pátek skončil na nevděčném čtvrtém místě v silničním závodě, který byl netypický roztrhaným polem a nulovou spoluprací mezi závodníky.

První nedělní zlato vybojoval tenista Ondřej Sedliský v soutěži jednotlivců ve dvouhře. Ve finále porazil Australana Rudyoe po setech 6:3 a 6:0.

V tomto boji byl Ondřej viditelně lepším hráčem, soupeř mu zpočátku dělal potíže svojí tvrdohlavou a trpělivou hrou a vysokými míči k zadní čáře. Posléze však podlehl Ondřejovu nátlakovému tenisu a rezignoval.

Druhou zlatou medaili z tohoto dne získali opět tenisté. Ondřej Sedliský společně s Jakubem Jerhotem, tentokrát ve čtyřhře, když ve třech setech (3:6, 6:2, 10:4) porazili dvojici Burke – Schweitzer.

O průběhu finálového zápasu informoval vedoucí české výpravy Pavel Svoboda: „ Byl to nejdramatičtější zápas našich hráčů na Global Games. První set jsme prohráli 3:6, když se naprosto nechytil Jakub Jerhot. Ve druhém setu naši hráči převzali iniciativu a v tomto setu i následujícím tiebreaku již nepustili soupeře do hry.“

Další naši tenisté Jiří Humhal a Josef Hus hladce podlehli ve čtyřhře v boji o bronz australské dvojici Phillip-Rudoy 2:6 a 2:6.

Stříbrnou medaili si z Global Games odveze i jediná naše reprezentantka v atletice Veronika Skuhrovská.

Tato patnáctiletá závodnice, která byla na letošních hrách teprve klasifikována, soutěžila v sedmiboji a trojskoku.

Disciplíny sedmiboje byly rozděleny do dvou závodních dnů. První den absolvovalaVeronika se skvělými výsledky běh na 100m překážek, skok do výšky, vrh koulí, a běh na 200m.Druhý den na ní byla patrná fyzická i psychická únava, bojovala ve skoku dalekém, hodu oštěpem a běhu na 800m a výsledný součet bodů v jednotlivých disciplínách ji vynesl až na druhou pozici.

V trojskoku skončila sedmá výkonem 9,23m.