XIII. Zimní paralympijské hry Peking 2022

Autoři: Veronika Macková & Martin Steinbach

Anotace: Kniha „XIII. Zimní paralympijské hry Peking 2022“ přináší komplexní pohled na účast Českého paralympijského týmu na největší světové parasportovní události. Sestavená z textů, reportáží a autentických fotografií přímo z místa dění, kniha detailně mapuje úsilí českých parasportovců během zimní paralympiády v Číně. Čtenáři mají možnost nahlédnout do atmosféry a dění kolem samotných sportovních vystoupení, stejně jako do osobních příběhů a emocí sportovců, kteří reprezentovali Českou republiku. Od slavnostního zahájení 4. března 2022 až po slavnostní ukončení 13. března 2022 kniha zachycuje každý důležitý moment této historické události, která představuje vrcholný okamžik pro parasport v České republice.

1. vydání
Rozsah: 124 stran
ISBN: 978-80-11-02401-7
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat:

Z RIA DO TOKIA
Paralympiády, deaflympiády a Global Games 2017–2021

Autor: David Soeldner

Anotace: Kniha připomíná prostřednictvím poutavého textu, doplněného o pestré a mnohdy unikátní fotografie, účinkování českých handicapovaných sportovců na mezinárodní scéně a jejich rozmanité cesty za ziskem některé z medailí. Nebylo jich úplně málo. Publikace mapuje čtyřleté sportovní cykly – začíná na pobřeží Černého moře, v tureckém Samsunu, kde naše reprezentace získala hned dvě zlaté medaile. Následně si čtenáři připomenou paralympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu, na nichž nás statečně reprezentovala parta sledge hokejistů a skupina alpských lyžařů. V roce 2019 se konaly hned dvě sportovní akce – Global Games v australském Brisbane a zimní deaflympiáda. Jako poslední představuje tato kniha paralympijské hry v japonském Tokiu, které byly kvůli světové pandemii koronaviru přeloženy až na rok 2021.

1. vydání
vazba – vázaná
210 x 297 mm, 392 celobarevných stran

ISBN / ISSN: 978-80-278-0062-9EAN: 9788027800629
690Kč 518Kč
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat:

Z LONDÝNA DO RIA
Paralympiády, deaflympiády a Global Games 2013-2016

Anotace: Už počtvrté po skončení čtyřletého cyklu (2013–2016) vychází ve spolupráci s Českým paralympijským výborem reprezentativní obrazová publikace mapující vystoupení českých handicapovaných sportovců na nejprestižnějších mezinárodních akcích. Rekapitulace skrze poutavé texty a fotografie začíná v Sofii, kde se v roce 2013 konaly letní deaflympijské hry, určené pro sportovce s postižením sluchu.

Následujícího roku se v ruském Soči uskutečnila zimní paralympiáda, jíž se účastnili lidé s postižením tělesným, zrakovým či spastickým. Třetí a čtvrtá kapitola knihy popisují dvě akce z roku 2015 – zimní deaflympiádu na Sibiři a Urale, v Chanty-Mansijsku a Magnitogorsku (kde ziskem pěti zlatých medailí zazářila sjezdová lyžařka Tereza Kmochová), a Global Games v exotickém Ekvádoru, což byla vrcholná akce intelektově znevýhodněných sportovců.

A konečně, nejobsáhlejší, pátá kapitola je věnována letním paralympijským hrám v brazilském Rio de Janeiru, kde jsme měli zastoupení hned v osmi sportovních odvětvích – atletice, plavání, boccie, jachtingu, jezdectví, stolním tenise, cyklistice a lukostřelbě. Na jihoamerickém kontinentu se navíc s bohatou a úspěšnou kariérou rozloučily dvě legendární osobnosti – famózní plavkyně Běla Třebínová a fenomenální cyklista Jiří Ježek.

Další informace:

 • Autor: David Soeldner
 • Autor obálky: Karel Kárász
 • Vydavatel: Epocha
 • Vazba: vázaná
 • Rozměry: 210 x 297 mm
 • 375 stran včetně barevných ilustrací
 • ISBN: 978-80-7557-051-2
 • Publikace je k dispozici zdarma

Z PEKINGU DO LONDÝNA
Paralympiády, Global Games a deaflympiád 2009-2012

Tato reprezentativní publikace je klasicky rozdělena do čtyř samostatných kapitol. Z daleké asijské Tchaj-peje (Taipei), kde do výkonů našich neslyšících reprezentantů na deaflympiádě v roce 2009 zasáhla generační obměna i postupně se profesionalizující konkurence, se přes multikulturní paralympijské hry ve Vancouveru v roce 2010, v němž si na pomezí hor a moře odbyli paralympijskou premiéru naši sledge hokejisté, a od zasněžených, avšak mlžných svahů lyžařského střediska Whistler, přesuneme do Itálie. Do prosluněné Ligurie, abychom nahlédli i pod pokličku toho, jak sportují lidé s mentálním znevýhodněním (Global Games 2011)

Ohlédnutí za tím, co následovalo po Pekingu 2008, za „čtyřletkou“ plnou krásných fotografií a poutavého čtení, zakončíme na řece Temž, v hlavním sídle britského království, na hrách v Londýně v roce 2012, které osobně zahájila královna Alžběta II. Z letní paralympiády jsme sice tentokrát neodvezli tolik medailí, před vším zlatých, jako v minulosti, ale to je logický důsledek neustálého slučování handicapů, omezení počtu disciplín i obrovské nadvlády Číny a několika dalších zemí, v nichž podporasportovců s handicapem je přímo vládním záměrem. A kde se jednotlivým sportovním odvětvím věnují na profesionální bázi. Něco takového čeká v budoucnu i nás, pokud budeme chtít, aby naše výpravy neodjížděly z těchto významných sportovních svátků s prázdnou.

Další informace:

 • Autor: David Soeldner
 • Vydavatel: Epocha
 • Vazba: vázaná
 • Rozměry: 210 x 297 mm
 • 286 stran včetně barevných ilustrací
 • ISBN: 978-80-7425-163-4
 • Publikace je k dispozici zdarma

Z ATÉN DO PEKINGU
Paralympiády a deaflympiády 2005-2008

Anotace: Už tradičně po skončení čtyřletého cyklu (2005–2008) vyšla ve spolupráci s Českým paralympijským výborem reprezentativní obrazová publikace, která mapuje činnost a úspěchy českých handicapovaných sportovců na kvartetu nejprestižnějších mezinárodních akcí. Textem i obrazem přibližuje kniha dvě paralympiády, kterých se účastní lidé s postižením tělesným, zrakovým či spastickým, a dvě deaflympiády, soutěže určené pro sportovce s postižením sluchu.

Kniha je rozdělena do čtyř samostatných kapitol, které se zabývají Letní deaflympiádou 2005 v australském Melbourne, Zimní paralympiádou 2006 v italském Turínu, Zimní deaflympiádou a americkém Salt Lake City a Letní paralympiádou v čínském Pekingu.

Další informace:

 • Autor: David Soeldner
 • Vydavatel: Epocha
 • Vazba: vázaná
 • Rozměry: 210 x 297 mm
 • 288 stran včetně barevných ilustrací
 • ISBN: 978-80-87027-88-2
 • Publikace je k dispozici zdarma

ZE SYDNEY DO ATÉN
Paralympiády a deaflympiády 2001-2004

Anotace: V roce 2000 na XI. Letní paralympiádě v Sydney vstoupila Česká republika mezi světové velmoci handicapovaných sportovců – třiačtyřicet získaných medailí znamenalo zatím největší úspěch v historii českého paralympijského hnutí. Na tento vynikající výsledek navázali čeští handicapovaní sportovci i na dalších vrcholných mezinárodních soutěžích posledních let: na deaflympiádách v Římě 2001 a Sundsvallu 2003 a Zimní paralympiádě v Salt Lake City v roce 2002. Vrcholným světovým setkáním se pak stala v letošním roce XII. Letní paralympiáda v Aténách, na které Česká republika potvrdila svůj mimořádný mezinárodní kredit.

Tato fotodokumentární barevná kronika paralympiád a deaflympiád, jejíž nejdůležitější částí je Letní paralympiáda v Aténách, přinesla nejen obrazové materiály, ale obsahuje také podrobné výsledky jednotlivých sportovních kategorií, seznamuje s historií paralympismu a představuje jednotlivé české sportovce. Kniha přináší nejen sportovní reportáž, ale svým způsobem také seznamuje se silou lidské vůle a ukazuje cestu těm, kteří chtějí dokázat, že jejich handicap je nevyřazuje z možnosti sportovat, soutěžit a vítězit.

Další informace:

 • Autor: David Soeldner a kolektiv
 • Vydavatel: Epocha
 • Vazba: vázaná
 • Rozměry: 210 x 297 mm
 • 256 stran včetně barevných ilustrací
 • ISBN: 80-86328-61-9
 • Publikace je k dispozici zdarma

V případě zájmu o některou z publikací můžete kontaktovat přímo kancelář Českého paralympijského výboru prostřednictvím elektronické komunikace: office@paralympic.cz