Ve dnech 30. listopadu a 1. prosince vyvrcholil v pražském Aquacentru Šutka Česko-slovenský pohár v para plavání za rok 2019. Na Para Swimming Cup Prague se dařilo známým jménům – Jonáš Kešnar získal čtyři první místa, Arnošt Petráček se blýskl třemi zlatými medailemi.

V pražském bazénu ale svým výkonem na prsové stovce všechny nejvíce překvapil Tadeáš Strašík z Para Plavání Praha, který v parádní formě zaostal jen o šest setin sekundy za ostrým limitem do Tokia. Vybojované dvě stříbrné a dvě bronzové medaile mu můžou být alespoň malou cenou útěchy.

Nejlepšího medailového výsledku mezi ženami dosáhla Vendula Dušková z týmu SK Kontakt Karlovy Vary). Ta si na Šutce doplavala hned pro čtyři nejcennější medaile. V celkovém pořadí Česko-slovenského poháru skončila karlovarská vytrvalkyně čtvrtá za svou reprezentační kolegyní Anežkou Floriánkovou (PPP).

Obě výše zmíněné plavkyně byly na slavnostním galavečeru v Centru současného umění v multifunkčním sále DOX+ v Praze v Holešovicích vyhlášeny mezi nejlepšími para plavci za rok 2019. Top pětici nejlepších para plavců roku 2019 doplnili Arnošt Petráček, Jonáš Kešnar a pražský plavec a finalista z mistrovsví světa Petr Andrýsek.

Finálové kolo Česko-slovenského poháru ale nebylo jen ryze českou záležitostí. Kromě Slováků nevynechali závody ani někteří další elitní plavci ze zahraničí – například Ital Marco Maria Dolfin si z Prahy odvezl zlato i stříbro, Belgičan Aymeric Parmentieur dokonce dvě zlaté, jedno stříbro a bronz.

Celkové výsledky Para Swimming Prague ZDE.

Konečné pořadí Česko-slovenského poháru 2019 ZDE.

Zdroj: ČSTPS