Předposlední hrací víkend letošního ročníku České sledge hokejové ligy je za námi a dva zápasy před koncem základní části zbývá Karlovým Varům pouze matematická naděje, že by v ní dosáhly na první příčku. Naopak boj o třetí místo je díky mimořádné formě, kterou v posledních zápasech předvádí Sparta, stále otevřený.

O víkendu 27.–28. února měly zápas naplánovány všechny týmy ČSHL kromě celků Studénky a Olomouce, které si vzájemný duel předehrály již v listopadu. V úvodním utkání, v němž hostily České Budějovice Dolný Kubín, vstřelili domácí první branku. Na tu však hráči slovenského týmu ještě ve stejné minutě dokázali odpovědět a do konce zápasu přidali další tři trefy (1:4). Podobně pro Jihočechy dopadlo i měření sil s lídrem tabulky ze Zlína (1:6), který si v sobotním utkání taktéž s přehledem poradil i s vídeňskými Válečníky (0:6).

Zajímavou zápletku v souboji o třetí místo aktuálně režíruje Sparta. Poté, co v minulém kole pražský klub obral o bod Zlín, vylepšil si tentokrát bilanci v utkání s posledním Litvínovem (0:18) a v napínavé bitvě dokázal porazit dokonce i Karlovy Vary (0:2). Tím Sparta nejenom že prakticky zhasila jiskřičku naděje, kterou mohli Západočeši chovat na znovuobsazení čela tabulky, ale po zaváhání Pardubických, kteří na ledě žraloků úspěšní nebyli (3:1), se pražský tým dokonce vyhoupl na třetí příčku.

V dalším víkendovém zápasu zvrátila Vídeň výkonem ve třetí třetině vývoj utkání s Dolným Kubínem ve svůj prospěch (6:5). Ovšem v tabulce ji na nedělního soupeře, i díky dvěma kontumacím, šest bodů schází.

O finálním pořadí všech týmů po základní části i o tom, zda se souboj o třetí místo skutečně nakonec sehraje na pražském ledě, rozhodne poslední dvoukolo ČSHL naplánované na víkend 12.–13. března, pouze SHK LAPP Zlín si své poslední utkání základní části odbude již 9. března proti Dolnému Kubínu.