Česká para hokejová reprezentace zažila povedený úvod světového šampionátu v Ostravě. Po dvou vysokých výhrách nad Japonskem a Švédskem bude dnes večer s týmem Itálie přímo soupeřit o první místo ve skupině B.

Tým trenéra Jiřího Břízy si snad lepší začátek turnaje ani nemohl přát. Sedmitisícová návštěva v Ostravar Aréně a osm branek soupeři z Dálného východu. Česká para hokejová reprezentace si ve svém prvním zápase na mistrovství světa poradila s Japonskem, a ještě si s chutí zastřílela. Gólovou kanonádu odstartoval už ve třetí minutě Zdeněk Šafránek, který si však musel na uznání branky počkat až na potvrzení videorozhodčím. Na jednoznačném výsledku se podílel hattrickem také Pavel Kubeš, dva góly přidal Zdeněk Hábl. Další přesný zásah přidal opět Šafránek a trefil se také kapitán týmu Michal Geier. Posledních šedesát vteřin zápasu aplaudoval českému týmu ve stoje plný stadion.

Česká republika – Japonsko 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)
Branky: 3. Šafránek, 11. Kubeš, 16. Hábl (Geier, Palát), 22. Geier (Kvoch), 31. Kubeš (Geier), 31. Šafránek, 33. Hábl, 42. Kubeš (Hábl)
Česká republika: Kudela – Kvoch, Kubeš, Doležal, Wagner – Geier, Palát, Hábl – Šafránek, Raul, Krupička – Novotný, Klíma, Kořínek

Druhý zápas v základní skupině čekal na české hráče hned druhý hrací den v neděli 5. dubna. Domácí celek byl vyzván reprezentací Švédska, která svůj úvodní duel na šampionátu nezvládla, když prohrála 4:0 s Itálií. Češi ani v tomto případě nic nepodcenili a vlétli na svého soupeře od první minuty, což se brzy projevilo i na výsledkové tabuli. Do páté minuty se prosadili Jiří Raul a Michal Geier – 2:0. Ingvarsson následně korigoval výsledek, ale drama nepřipustil Pavel Doležal, který do konce první třetiny zvýšil na 3:1. Zbytek utkání se už nesl ve znamení dohrávání na co nejlepší skóre z pohledu našich hráčů. Nikdo ze Švédů pozorného Vápenku v české brance nepřekonal přitom na druhé straně se do střelecké listiny stihli zapsat ještě Zdeněk Krupička, Zdeněk Hábl a Michal Geier.

Švédsko – Česká republika 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)
Branky: 11. Ingvarsson (Dickson Gyllsten) – 2. Raul (Wagner), 5. Geier (Hábl), 15. Doležal (Geier, Hábl), 20. Krupička (Kvoch), 40. Hábl (Kvoch), 41. Geier (Hábl).
Česká republika: Vápenka – Kvoch, Kubeš, Doležal – Novotný, Geier, Hábl – Wagner, Šafránek, Klíma – Krupička, Kořínek, Raul – Palát

V úterý od 20:00 se Česká republika střetně v přímém souboji o první místo ve skupině s doposud stoprocentní Itálií, která ve svém druhém zápase porazila Japonsko 5:1.