Na právě probíhajícím mistrovství světa v para hokeji jsou čeští reprezentanti stoprocentní. Po třech výhrách v základní skupině si poradili i s nepříjemným soupeřem z Norska a po výhře 5:0 postupují do semifinále. V pátek 3. května vyzvou Spojené státy americké.

Bitvu o první místo v základní skupině vedli naši para hokejisté s dobře hrajícími Italy. Ti stejně jako Češi vyhráli své dva úvodní zápasy ve skupině a pomýšleli tak na co nejvýhodnější postupovou pozici pro nadcházející play-off. Zaplněná Ostravar Aréna sledovala vypjatý a bojovný zápas, který však lépe zvládali svěřenci trenéra Jiřího Břízy. Ti se dokonce dvakrát prosadili ve vlastním oslabení a pozorná česká obrana pomáhala Vápenkovi držet čisté konto. Z našich hráčů skórovali ještě Pavel Kubeš, dvakrát kapitán týmu Michal Geier a Jiří Raul. Byl z toho konečný výsledek 4:0 a zasloužené první místo v základní skupině s úctyhodným skóre 18:1.

Itálie – Česká republika 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Branky: 5. Kubeš (Hábl, Geier), 7. Geier (Kvoch), 13. Geier (Raul, Novotný), 16. Raul (Šafránek)

Česká republika: Vápenka – Kvoch, Kubeš, Doležal – Novotný, Geier, Hábl – Wágner, Šafránek, Klíma – Krupička, Kořínek, Raul – Palát

Čtvrtfinálový střet mezi Českou republikou a Norskem nabídl strhující a nervy drásající podívanou. Nerozhodný výsledek 0:0 svítil na světelné tabuli celé dvě třetiny a dlouho to vypadalo na dramatickou koncovku utkání. Znovu do posledního místa naplněná hala se první branky dočkala až ve 35. minutě, kdy se premiérově na šampionátu trefil Miroslav Novotný. Češi díky této brance získali trochu více klidu, protože začátek poslední třetiny se nesl spíše ve znamení šancí norského týmu. Naděje naší reprezentace držel nad vodou skvělý Vápenka v brankovišti. Gólová smršť a další radost pro české fandy přišla od 40. do 45. minuty, kdy se postupně trefili Geier, Kubeš, Kvoch a Palát, a ačkoliv to tak ze začátku nevypadalo, domácí tým slavil jednoznačné vítězství 5:0.

Norsko – Česká republika 0:5 (0:0, 0:0, 0:5)

Branky: 35. Novotný (Hábl, Kubeš), 40. Geier (Hábl), 42. Kubeš, 42, Kvoch (Hábl), 45. Palát (Doležal)

Česká republika: Vápenka – Kvoch, Kubeš, Doležal – Novotný, Geier, Hábl – Šafránek, Raul, Palát – Krupička, Wágner, Klíma – Kořínek

V pátečním večerním semifinále vyzve Česká republika doposud suverénní USA, obhájce zlata z paralympiády v Pchjongčchangu.