Naši stolní tenisté pokračují v asijské túře turnajem Bangkok Open. Po prestižním Japan Open se přesunuli do hlavního města Thajska. V soutěži jednotlivců zazářil Ivan Karabec, který vybojoval první místo. Zlata se naši sportovci dočkali i mezi týmy.

První dny turnaje byly vyhrazeny soutěži jednotlivců. V té zazářila jednička českého týmu Ivan Karabec. Náš reprezentant opanoval boje v základní skupině, ve které si poradil s dvojicí Stockdale a Karpov. Karabec postoupil rovnou do semifinále, kde ho vyzval hráč Jin Sian Su (Tchaj-pej). Po jasné výhře 3:0 se Karabec mohl těšit na finále a v něm na svého přemožitele z Japan Open Kima Daybella z Velké Británie. Po napínavé bitvě zvítězil český hráč poměrem 3:2 a z Thajska si odváží cenné zlato v soutěži jednotlivců v kategorii S10.

Velmi dobře si vedli také Zbyněk Lambert (S7) a Daniel Horut (S7). V silné konkurenci dokázali postoupit ze základní skupiny (oba z druhého místa) a dostali se tak až do čtvrtfinále. V tom si bohužel nedokázali poradit s místním Chalermpongem Punpooem, respektive s Korejcem Yong Rok Kimem. Cenné zkušenosti sbíral také Kristián Jelínek (také kategorie S7), který však nedokázal postoupit do vyřazovacích bojů.

V nadcházející týmové části šampionátu se naši také dočkali medailového úspěchu. V kategorii S10 nastoupila česko-ruská trojice ve složení Ivan Karabec, Kristián Jelínek a Ivan Karpov a byl z toho triumf nejen v základní skupině, ale také ve vyřazovací fázi turnaje. Ve finále si poradili s domácími hráči Sillapakongem a Kankingkamem.

Silně obsazená týmová kategorie 6-7 byla svědky bronzového tažení dvojice Horut-Lambert. Těm se podařilo vybojovat postup ze své skupiny C (druhé místo za pozdějšími vítězi ze Severní Koreje) a stopku jim vystavili až Thajci Thainiyom s Punpooem.