Mezinárodní mistrovství Německa IDM 2020 (Internationale Deutsche Meisterschaften) vyšlo českému plavci náramně navzdory omezeným možnostem tréninkové přípravy. Arnošt Petráček vybojoval ze tří finálových startů hned tři cenné kovy. Šampionát, který je součástí WPS World Series, probíhal v Berlíně ve dnech od 15. do 18. října.

Původní termín IDM 2020 byl pánován v tradičním červnovém termínu a mělo jít o zakončení série závodů Světové série. Nakonec se i za přísných hygienických podmínek plavalo až polovině října za účasti jediného českého reprezentanta. Arnošt Petráček z Českého svazu tělesně postižených sportovců a oddílu PARA PLAVÁNÍ PRAHA odstartoval svoji medailovou sklizeň pátečním zlatým výkonem na znakové padesátce.

V sobotu 17. října byl na programu dne závod 50 metrů volným způsobem, do jehož finále postoupil Petráček ze čtvrtého místa dle nastaveného bodového systému. Český plavec se však ještě dokázal zlepšit o čtyři desetiny sekundy a bylo z toho krásné druhé místo. Stejné umístění zopakoval i o den později na motýlkové padesátce.

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: ČSTPS, facebook Arnošta Petráčka