Ve dnech od 18. do  22. října 2021 proběhlo v holandském Amsterdamu Mistrovství Evropy v šachu neslyšících pro rok 2021. Výprava 4 českých šachistů skončila velmi úspěšně. Soutěž pořádal místní „Amsterdam Chess Club for the Deaf“ v rámci výročí 100 let od založení klubu v Bijlmer Sports Centre. Šachisté byli ubytování v A&O hostel.

V hlavním turnaji Mistrovství Evropy skončil Milan Orság na 3. místě. Celkem se zúčastnilo 26 účastníků z 18 zemí, vyhrál Yehuda Gruenfeld z Izraele. V turnaji Mistrovství Evropy seniorů skončili Jaroslav Schmid na 2. místě a Tomáš Petráň na 4. místě z čtrnácti účastníků z 9 zemí, vyhrál Stefan Krause z Německa.

V doprovodném turnaji Open skončil vedoucí výpravy Jiří Císař na 2.místě. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 účastníků ze 7 zemí, vyhrál Krzysztof Checiak z Polska. Dohromady tedy dvě stříbra, jeden bronz a jedna „brambora“!

Touto cestou by chtěli šachisté poděkovat za veškerou podporu ze strany Českého svazu neslyšících sportovců.