Těsně za polovinou základní části České para hokejové ligy upevňují hráči Zlína svoji výsostní pozici na čele tabulky. V očekáváném venkovním duelu proti Mustangům z Pardubic zvítězili gólem v poslední minutě zápasu těsně 3:4. Dařilo se i havířovským hokejistům, kteří vyhráli oba své víkendové zápasy – ve skvělé formě se prezentoval především osmigólový střelec Dmitrij Lisov. Bezbodový víkend museli překousnout hokejisté Sparty a Olomouce.

Sobotní utkání mezi Mustangy a LAPPem musel být z technických důvodů přesunut do hokejové haly v Čáslavi a s nucenou změnou prostředí se lépe vyrovnali hosté. Zlínu pomohli dvougóloví střelci Martin Joppa a Zdeněk Hábl, přičemž poslední branka zápasu padla až v poslední minutě – slovenský kanonýr Joppa zajistil svému celku zisk důležitých bodů v přímém souboji o čelo tabulky.

Na výbornou formu navázali zlínští také o den později, kdy v domácí PSG aréně smetli Kohouty z Olomouce poměrem 8:3. Hattrickem se blýskl opět Martin Joppa, který se dokonce vyšvihl na první místo mezi nejlepší střelce celé České para Hokejové ligy.

Kanonýrem víkendu se ovšem stal jiný hráč – Dmitrij Lisov z týmu Parahokej Havířov. Ten ve dvou utkáních zaznamenal dokonce osm vstřelených gólů a zajistil tak svému týmu cenné venkovní výhry nad Olomoucí (2:6) a Mustangy (0:3). Havířovští tak dva hrací víkendy před koncem základní části vystřídali na druhém místě tabulky právě Mustangy.

Po měsíční pauze se znovu nedařilo pražské Spartě, která po domácí porážce 0:4 se Žraloky z Karlových Varů zůstává na chvostu tabulky s pouhými dvěma body. Kapitán hostů Michal Geier zaznamenal po skvělém výkonu tři body za dva góly a jednu asistenci. Tým ze západních Čech tak poskočil na bronzovou příčku ČPHL.