Tisková zpráva: V pondělí 28. srpna je to přesně rok do paralympiády 2024 v Paříži. JYSK začíná odpočítávání kampaní s názvem Každý může uspět (Everyone can succeed).

V roce 1989 se začala psát historie silného partnerství mezi JYSKem a parasportem. Společnost JYSK se tehdy stala hlavním sponzorem Dánského paralympijského výboru (Parasport Denmark). Od té doby se JYSK stal generálním partnerem parasportovců i ve Finsku, Norsku a Rumunsku a zároveň podporuje parasportovní organizace v České republice, na Slovensku a ve Švédsku.

Podporovaním ľudí, ktorí na sebe pracujú a nevzdávajú sa, pomáhame šíriť myšlienku dôležitosti odhodlania na ceste k úspechu. Svojím optimizmom a energiou sú nám vzorom pri prekonávaní prekážok,“ říká o partnerství s Paralympijským výborem Peter Brányik, generální ředitel pro JYSK Česká republika a Slovensko.

Dnes, 28. srpna 2023, je to přesně rok do paralympiády a JYSK představuje video, ve kterém parasportovci z několika zemí, kde je JYSK jejich partnerem, mluví o motivaci a výzvách.

Během následujícího roku budou sportovci bojovat o kvalifikaci na paralympiádu a věnovat maximální úsilí přípravě. Jak pro sportovce, tak pro Paralympijský výbor půjde o rok ve znamení příprav a výzev.

Největší výzvou v rámci přípravy na paralympiádu je zajištění optimálního spojení mezi sportovci, trenéry a podpůrným týmem. Je důležité zajistit, aby všichni měli ideální podmínky pro trénink, regeneraci a psychickou kondici. Musíme ale také řešit finanční a organizační aspekty, abychom mohli našim sportovcům poskytnout vše, co potřebují pro své optimální výkony.

Pro mě jako předsedu Českého paralympijského výboru to bude první letní paralympiáda ve funkci. Očekávám, že tato výprava bude přinášet určité novinky oproti minulým letům. Snažíme se zlepšovat organizaci a přípravu našich sportovců.

Těším se na tuhle výzvu a doufám, že budeme schopni připravit naši výpravu na Paralympijské hry v Paříži co nejlépe a dosáhnout úspěchů, na které budeme všichni hrdí!“ říká Zbyněk Sýkora, předseda Českého paralympijského výboru.

Zdroj: TZ_JYSK