O víkendu 16. a 17. září 2023 se rozjel nový ročník České parahokejové ligy. V úvodním duelu si Havířov proti Motoru zastřílel, Pardubice zase vydřely těsnou výhru proti Flamingos. V dalším utkání ale Mustangové dominovali, stejně jako Slezané, kteří vyhráli na půdě Jihočechů.

Havířov rozstřílel Motor sledge. Na ledě Budvar Arény řádili Kuhli-Lauenstein a Sandro Kalegaris

V sobotu 16.9. se na ledě Budvar Arény v Českých Budějovicích odehrálo 1. kolo nejvyšší para hokejové ligy. Proti sobě se utkaly týmy Motor sledge České Budějovice a Parahokej Havířov z.s.

První branka padla hned z první střely. Kalegaris vyslal do samostatného úniku Inga Kuhli-Lauensteina, který si poradil a poslal hosty do vedení již v první minutě. Ve 4. minutě první třetiny zvýšili hosté na 2:0. O druhou branku Havířova se postarala stejná dvojice hráčů jako u prvního gólu. O minutu později se hosté opět radovali. Po přihrávce Kuhli-Lauensteina se prosadil Jiří Forgo. V sedmé minutě se po šikovné teči prosadil Petr Kudrna. O necelé dvě minuty později se z dorážky trefil Lukáš Prostředník. Hosté z Havířova přidali do konce první části ještě čtyři branky. Postupně se trefili Martin StiborskýJiří ForgoThomas Schilcher a Kuhli-Lauenstein.

Ve druhé třetině utkání diktoval tempo hry i nadále Havířov. V 18. minutě vstřelil desátou branku Sandro Kalegaris. Poté v rozmezí tří minut udeřili hosté třikrát. Nejprve překonal brankářku Reast střelouk levé tyči Jiří Forgo. Na něj navázal další brankou Kuhli-Lauenstein. Tuto tříminutovou pasáž ukončil střelou z mezikruží Jiří Forgo. Ve 27. minutě přidal další gól Thomas Schilcher. Po druhé třetině byl stav utkání 0:14.

Ihned po úvodním buly si Sandro Kalegaris dojel nahozený puk a střelou do horního rohu brány nedal Reast šanci. Ve 33. minutě vsítil další branku Kuhli-Lauenstein. Následně ve 35. minutě vstřelili hosté další dvě branky. Autory těchto branek jsou Kuhli-Lauenstein Lukáš Prostředník. Jedinou gólovou příležitost Jihočechů měl až ve 39. minutě kapitán Běhounek. Ten se ocitl sám před ležícím brankářem Loskou ale nedokázal jej přehodit. Ve 43. minutě projel hřištěm Kuhli-Lauenstein a střelou pod beton přidal devatenáctý gól. Poslední branku utkání si připsal Rostislav Staněk. Jeho střelu vyrazila Reast pouze do tyčky, od které se puk následně odrazil za brankovou čáru. Víc se již v utkání nestalo, a tak hosté z Havířova berou první tři body do tabulky po výhře 20:0.

Motor sledge České Budějovice – Parahokej Havířov z.s. 0:20 (0:9, 0:5, 0:6)

Branky a nahrávky: 1. Kuhli-Lauenstein (Kalegaris), 4. Kuhli-Lauenstein (Kalegaris), 5. Forgo (Kuhli-Lauenstein), 7. Kudrna (Kalegaris), 8. Prostředník (Kuhli-Lauenstein), 10. Stiborský (Kalegaris), 11. Forgo (Kalegaris, Kuhli-Lauenstein), 13. Schilcher (Kalegaris), 15. Kuhli-Lauenstein, 18. Kalegaris (Kuhli-Lauenstein, Kudrna), 23. Forgo (Kuhli-Lauenstein), 25. Kuhli-Lauenstein (Kalegaris), 26. Forgo (Kalegaris), 27. Schilcher (Kuhli-Lauenstein), 31. Kalegaris, 33. Kuhli-Lauenstein (Fojtík), 36. Kuhli-Lauenstein (Kalegaris), 36. Prostředník (Kudrna), 43. Kuhli-Lauenstein, 43. Staněk

Motor sledge České Budějovice: Reast (Lacko) – Zajan (A), Klíma (A), Kalina, Záluský – Mühlhans, Běhounek (C), Rumplík, Laibacher, Kocanda, Zikmund, Špaček

Nesmírně vyrovnaný duel ovládli domácí Mustangové

V prvním kole České parahokejové ligy zamířili ostravští Flamingos na východ Čech, kde poměřili síly s Pardubicemi. Nesmírně napínavý duel nakonec rozhodl dvěma brankami domácí kanonýr Bernard Hering.

Hned na úvod se Mustangové prezentovali velmi aktivní hrou, z níž vytěžili první branku utkání. Pavel Doležal zvolil přihrávku na kanonýra Bernarda Heringa, jenž přesně po uplynutí tří minut otevřel skóre. Flamingos však vytáhli svého žolíka, kterým nebyl nikdo jiný než kapitán Václav Hečko, jenž využil své rychlosti a srovnal na 1:1.

I ve druhé periodě ale domácí tahali za delší konec. Opět to byl Bernard Hering, kdo využil chvilky volného prostoru a znovu poslal Východočechy do vedení, které si udrželi až do druhé sirény.

Bojovný finiš nabídl šance na rozhodnutí oběma týmům, Ostravané však pět minut před vypršením základní hrací doby pohrdli přesilovkou a v samotném závěru se sami nechali vyloučit. Z těsného vítězství 2:1 se tak radovali domácí.

SHK Mustangové AUTO IN – Flamingos Ostrava 2:1(1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Hering (Doležal), 19. Hering (Rennhack, Kubeš) – 7. Hečko (Puchein)

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Kubeš (C), Doležal, Buhr – Neuman, Rennhack, Kolek, Tereska, Raška, Michalec, Buhr, Hering, Kořínek, Chudomský
Trenér: Michal Tereska

Flamingos Ostrava: Kudela M. – Kudela V., Hnadl, Palát, Vrubel (A) – Puchein, Szturc, Židlická, Bařák, Němec (A), Hečko (C)
Trenér: Jan Szturc

Druhý duel vyšel Pardubicím výrazně lépe

Druhý duel a druhé vítězství. Mustangové si po těsné výhře s Flamingos zastříleli hned v první třetině a ve zbytku utkání jen kontrolovali pohodlný náskok. Jediným úspěšným střelcem Havířova byl Sandro Kalegaris.

Hned ze začátku utkání ujel do samostatného úniku Hering, jenže na gólmana Losku si nepřišel. To však domácí příliš mrzet nemuselo, o malou chvíli později se totiž prosadil dorážející Pavel Kubeš. Z podobné akce se pardubický kapitán prosadil znovu o dvě minuty později a těsně před koncem první periody zkompletoval po rychlém pasu zpoza branky hattrick.

Pavel Kubeš byl naprosto k nezastavení a ihned po úvodním buly druhé části vystartoval vpřed a zavěsil kotouč neomylně pod břevno. Po menších zmatcích v obraně se však prosadil i Havířov. Sandro Kalegaris využil nepřehledné situace k rychlé dorážce do odkryté branky. Poté však následovala dvouminutovka Mustangů, zejména Bernarda Heringa, který se v rozmezí necelých osmdesáti vteřin skóroval hned dvakrát.

Závěrečná perioda se nesla ve znamení kontrolovaného vedení Východočechů. Navíc chvíli před koncem přidal svou pátou branku v utkání Pavel Kubeš, jenž tak zakončil na konečných 7:1.

SHK Mustangové AUTO IN – Parahokej Havířov z.s. 7:1 (3:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Kubeš (Hering, Doležal), 11. Kubeš (Hering, Kořínek), 14. Kubeš (Pabst), 17. Kubeš (Rennhack), 25. Hering, 27. Hering, 43. Kubeš (Pabst, Rennhack) – 23. Kalegaris

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Kubeš (C), Pabst, Doležal, R. Buhr – Neuman, Rennhack, Kolek, Tereska, Raška, Michalec, V. Buhr, Hering, Kořínek, Chudomský.

Parahokej Havířov z.s.: Loska – Schilcher, Kudrna (C), Fojtík (A), Staněk – Kuhli-Lauenstein, Kalegaris, Stiborský, Prostředník, Mlčák, Forgo.
Trenér: Tomáš Mlčák

Flamingos si proti Motoru zastříleli

Po těsném duelu na východě Čech odcestovali Flamingos na jih, kde změřili své síly s Motorem. Deseti brankami si zajistili vítězství, domácí dokázali snížit až v samotném závěru.

Gólový účet zápasu otevřel hned na začátku přesný David Vrubel, o chvíli později se k němu přidal i rychlík Václav Hečko. Oba střelci se později podíleli na další akci, tentokrát i společně. Vrubel nahrával a přesný Václav Hečkozakončoval. Po trefách Davida Paláta a samostatné akci Vladimíra Kudely odskočili hosté už na rozdíl pěti branek.

Ve druhém dějství zkompletoval kapitán Slezanů Václav Hečko svůj hattrick, opět při tom využil své rychlosti a technické kvality při zakončení. Na 7:0 zvýšil po povedeném pasu Vrubela Daniel Bařák

David Vrubel si prohodil svou roli asistenta s Hečkem a po ráně k levé tyči zaznamenal svou druhou branku, podobně jako po chvíli Vladimír KudelaVáclav Hečko se s trochou štěstí prosadil znovu, jeho střela totiž po teči skončila přesně u tyčky. Motor však těsně před koncem přeci jen udeřil. Klíma přihrál před prázdnou branku Romanu Špačkovi, jenž upravil na konečných 1:10 z pohledu Českých Budějovic.

Motor sledge České Budějovice – Flamingos Ostrava 1:10 (0:5, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 44. Špaček (Klíma) – 2. Vrubel (Bařák), 3. Hečko, 6. Hečko (Vrubel), 8. Palát (Szturc), 15. Kudela, 25. Hečko, 28. Bařák (Vrubel), 32. Vrubel (Hečko), 33. Kudela (Szturc), 42. Hečko

Trenér: Martin Zikmund

Flamingos Ostrava: Kudela M. (Staněk) – Kudela V., Handl, Palát, Vrubel (A) – Szturc, Puchein, Židlická, Bříza, Bařák, Němec (A), Hečko (C)

Autor reportáže: Štěpán Navrátil