Pokud trenér Novotný vyčítal svým hráčům nízké proměňování šancí, ve druhém zápase světového šampionátu se Češi poučili. Tedy alespoň v prvních třech pokusech, které vyslali na japonského gólmana Horieho. Všechny byly totiž úspěšné.

Skóre otevřel ve 4. minutě Martin Žižlavský. Pak ho následoval ještě Filip Veselý a Václav Hečko. Pak se tempo hry a proměňování šancí uklidnilo, ale ve druhé třetině přidal gól ještě Zdeněk Hábl a ve třetí účet zápasu uzavřel Filip Veselý.

Češi porazili Japonsko 5:0 a zatím jsou v tabulce na druhém místě, o skóre za domácí Kanadou. A to je soupeř, který českou parahokejovou reprezentaci čeká po jednodenní oddychové přestávce. Češi se s Kanadou utkají 8. května v brzkých ranních hodinách, v 1:00 (SEČ) o první místo ve skupině B. Semifinále už mají ale čeští parahokejisté jisté.

„Já se na Japonsko strašně těšil, protože vím, že jsou urputní, a to je můj styl hry.  Jsou ale skvěli, hráli až do konce, nedali nám nic zadarmo, takže jsme si to dneska zasloužili.“