Dopingový skandál se týká i paralympiků

19. 07. 2016

Šéf Mezinárodního paralympijského výboru Sir Philip Craven vydal v reakci na zprávu nezávislé komise WADA (vydanou 18. 7.) následující prohlášení: „Jsme opravdu šokováni, zděšeni a hluboce zarmouceni tím, do jaké míry stát sponzoroval dopingový program realizovaný v Rusku před hrami v Soči 2014. Zjištění z McLarenovy zprávy představují pro sport velmi černý den.“ (Pokračování textu…)

Vápenka ve výběru hokejových vzorů

23. 04. 2014

Jako o jednom z nejlepších gólmanů světa se o něm mluví už dlouho, na paralympiádě v Soči ale Michal Vápenka ukázal, že nejde jen o plané řeči. Zařadil se nejen podle statistik k nejúspěšnějším brankářům turnaje a největším hvězdám Her – a to přesto, že český sledge hokejový tým v Rusku nedosáhl na medaili. (Pokračování textu…)

Marie Bochetová nejlepší sportovkyní Soči

18. 04. 2014

Francouzská alpská lyžařka Marie Bochetová se dočkala dalšího ocenění za své úžasné výkony. Jen tři týdny poté, co obdržela prestižní sportovní cenu Laureus, zvolili ji fanoušci za nejlepší sportovkyni paralympiády v Soči. Teprve dvacetiletá sjezdařka vyhrála na Hrách sjezd, obří slalom, superkombinaci a super-G v kategorii stojících žen. (Pokračování textu…)

Soči nám pomohlo, těší šéfku alpské sekce

11. 04. 2014

„Myslím, že teď bere celý svět handicapované lyžaře stejně jako ty normální,“ říká necelý měsíc po skončení paralympijských her šéfka Sportovně technické komise alpské sekce (STC) Mezinárodního výboru (IPC) Sylvana Mestreová, podle níž Soči pomohlo poukázat na úžasné schopnosti handicapovaných sportovců a krásu sportu handicapovaných obecně. (Pokračování textu…)

Kalaras psal v Soči řeckou historii

26. 03. 2014

Při slavnostním zahájení paralympijských her v Soči jste ho určitě nemohli přehlédnout. Jednak kvůli holé hlavě, ale o to zarostlejší tváři, hlavně ale proto, že byl jediným členem paralympijské „výpravy“ z Řecka. Alpský lyžař Efthymios Kalaras se v Soči zapsal do historie své země, když jako první závodil na letních i zimních Hrách. (Pokračování textu…)

Craven a Gonzalez oceněni řády

26. 03. 2014

Prezidentovi Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) siru Philipu Cravenovi a generálnímu řediteli IPC Xavieru Gonzalezovi se dostalo ocenění z rukou nejvyššího představitele ruské federace, prezidenta Vladimira Putina, který zmíněným dvěma zástupcům udělil v Kremlu Řád cti, respektive Řád přátelství. (Pokračování textu…)

Bloggerskou cenu získal Kanaďan Murray

24. 03. 2014

Sledge hokejisté Morten Värnes z Norska a Graeme Murray z Kanady obdrželi společně s americkou běžkyní na lyžích Oksanou Mastersovou od Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) Bloggerskou cenu za svoje videoblogy zveřejněné v průběhu paralympijských her v Soči. Za celým nápadem videoblogů stojí Samsung, partner Her. (Pokračování textu…)

Soči 2014: 14 nejlepších „hlášek“

21. 03. 2014

Sportovci na paralympijských hrách mezi sebou především soupeří o medaile nebo co nejlepší umístění. Po závodech pak ve víru emocí často nabídnou novinářům vyjádření, které se takříkajíc píše do historie. Tady je 14 těch nejlepších, jaké mohli žurnalisté podle Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) na Hrách v Soči slyšet a zaznamenat. (Pokračování textu…)

Soči 2014: 14 nejlepších sportovců

21. 03. 2014

Paralympijské hry v Soči přinesly, jak to u podobných akcí bývá, úžasné výkony sportovců – a to i těch, od kterých se to původně třeba nečekalo. Jiní favorité naopak takříkajíc vyhořeli a ze Soči odjížděli zklamaní. Nabízíme vám přehled 14 těch, kteří se v Soči zařadili podle Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) do první skupiny. (Pokračování textu…)

Soči 2014: 14 největších překvapení Her

20. 03. 2014

Ve sportu stejně jako v životě platí, že někdo je ve své profesi lepší než ostatní. Zejména na vrcholných sportovních akcích ale často papírové předpoklady neplatí, můžete je zmuchlat do kuličky a zahodit, protože se zrodí překvapivý vítěz. Výjimkou nebyla ani paralympiáda v Soči. Nabízíme vám čtrnáct největších překvapení, která se v Soči zrodila. (Pokračování textu…)

Generální partneři
Oficiální partneři
Generální mediální partner
Mediální partneři
Oficiální dodavatelé
Allianz
Dárci a podporovatelé
Slide
Institucionální partneři
Partner Paralympijské výzvy
ČEPS